Archiwum 2015/16

czystaRW dniu 11.06.2016r. wzięliśmy udział w akcji „Czysta Rumia” a po wystawieniu sztuki teatralnej w Parku „Żelewskiego” miło spędziliśmy czas na pikniku :)

Zobacz więcej zdjęć

czytanie

W dniu 10.06.2016 roku miłośnicy czytania z Gimnazjum nr 4 w Rumi , a mamy ich w szkole sporo, wzięli udział w ogólnopolskiej akcji masowego czytania „Jak nie czytam jak czytam”, akcji promującej czytanie książek wśród młodzieży, inicjowanie mody na czytanie a także pokazanie nieczytającym uczniom, że czytanie to powszechne zjawisko wśród ich rówieśników.

O godz. 9.30 spotkaliśmy się na boisku szkolnym, każdy ze swoją ulubioną książką „pod pachą”, w celu wspólnego czytania i wykonania pamiątkowego zdjęcia, po czym członkowie gazetki szkolnej „Ogryzek” wraz z opiekunem p. Dorotą Gadomską i nauczycielem bibliotekarzem p. Joanną Richert, wyruszyli w kierunku dworca PKP Rumia, gdzie  przyłączyliśmy się do happeningu "Jak nie czytam, jak czytam" zainicjowanego przez I Liceum Ogólnokształcące w Rumi.  O godz. 10.00 rozpoczęło się publiczne czytanie książek, uczniowie ułożyli "wieżę" z książek przed wejściem do Stacji Kultura, po czym wszyscy udaliśmy się do biblioteki Stacja Kultura. Tam uczniowie czytali, zabrane przez siebie specjalnie na tę okazję, książki, zwiedziliśmy bibliotekę a także zostawiliśmy egzemplarze naszej szkolnej gazetki „Ogryzek”.

Dodać należy, że biblioteka szkolna Gimnazjum nr 4, w ramach popularyzacji czytelnictwa zorganizowała także dwa konkursy: „Z lekturą jest mi po drodze” oraz „Moja ulubiona książka”.  Pierwszy z nich skierowany był do uczniów klas II, jego celem było sprawdzenie znajomości lektur omawianych w klasie I i II. W drugim konkursie uczestniczyć mógł każdy gimnazjalista wykonując plakat reklamujący jego ulubiona książkę. Wszystkie zgłoszone prace ozdobiły wnętrze szkolnej biblioteki.

Zobacz więcej zdjęć

Dorota Gadomska

Joanna Richert

wystawaW minionym tygodniu, w ramach lekcji geografii,  uczniowie Gimnazjum nr 4 wraz nauczycielem tego przedmiotu - Elżbietą Dziecielską, udali się do klubu parafialnego parafii pw. Św. Józefa i Judy Tadeusza, na wystawę  zdjęć pt.: „Studnie życia”.

Ekspozycja przedstawia państwa Afryki (Nigeria, Czad, Zambia), do których w/w parafia przekazała pieniądze na wybudowanie życiodajnych studni. Dotychczas dzięki ofiarność Księdza Prałata Tadeusza Guta i Jego Parafian udało się już wybudować 7 studni.

Warto czynić dobro!!!

Zobacz więcej

W dniach 2-3 czerwca 2016r. grupa uczniów naszej szkoły:

Aleksandra Bielecka z klasy 3c

Zofia Melzer z klasy 2b

Jakub Kuźba z klasy 3c

reprezentowała naszą, szkołę, miasto i  województwo (!!!) w czasie Finału Centralnego  XLIV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno - Krajoznawczego w Rybniku.

Nasza drużyna zdobyła V miejsce (w POLSCE) w kategorii szkół gimnazjalnych.

W kategorii Turystyczny Marsz na Orientację  reprezentacja zajęła I miejsce,

a Jakub Kuźba indywidualnie w konkursie posiadanych uprawnień i odznak turystycznych PTTK - też zajął I miejsce !!!

 

Serdecznie gratulujemy uczniom naszej szkoły sukcesu, wynikającego z ogromnej wiedzy i sprawności w różnorodnych konkurencjach. Życzymy dalszych sukcesów.

Zdjęcia wkrótce.

images

Kochani!!!

   Rozpoczynamy kolejną akcję, której celem jest zakup jak największej ilości krzyżyków do wyprodukowania różańców przez uczennice Siostry Elżbiety Blok, która mieszka od 23 lat w Afryce a dokładniej w Nigerii. Uzyskane pieniądze ze sprzedaży różańców przeznaczone są na opłacenie szkoły dla dziewcząt, których rodziców na to nie stać ( w Nigerii szkoła jest płatna!!!)

   Chcielibyśmy jako uczniowie i nauczyciele Gimnazjum nr 4 pomóc Siostrze Elżbiecie pozyskać jak najwięcej pieniędzy, aby Jej uczennice mogły także się uczyć.

   W związku z tym ogłaszamy konkurs na zbiórkę jak największej ilości 5, 10, 20 groszówek, za które zostaną zakupione krzyżyki.    Zwycięska klasa otrzyma bardzo słodką nagrodę :J

  Głównym i najbardziej sprawiedliwym sędzią będę ja – Wasz geograf :J

technika

Wielkie gratulacje dla

Izy Komorowsiej i Oli Bieleckiej

za zdobycie II miejsca

w Powiatowym Konkursie Technicznym "Zdrowe odżywianie to zdrowy styl życia". Gdyby nie te kasze!!!!!

Zobacż zdjęcja

Kalendarz wydarzeń

lipiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kontakt z nami

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Jana Brzechwy

 

    ul. Batorego 29
    84-230 Rumia
    tel. (058)6710140

Numer NIP 5882367750

Strona Szkoły Podstawowej nr 10

ul. Górnicza 19

tel./fax 58 671 31 62

 

e-mail szkoły:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

e-mail witryny:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

filmy

IIc

My na mapie

mapa