Archiwum 2014/2015

27 czerwca br. w auli Biblioteki Głównej Uniwersytetu Gdańskiego odbyła się gala wręczania nagród laureatom i uczestnikom konkursu „Najlepszy absolwent gimnazjum gmin wiejskich i miasteczek województwa pomorskiego w roku szkolnym 2014/2015”.

„Szkoła z pasją”, to hasło jakie przyświecało w minionym roku szkolnym. Podobnie jak w poprzednich edycjach konkursu i tym razem zostali wybrani najlepsi z najlepszych absolwentów szkół gimnazjalnych woj. pomorskiego. W różnych kategoriach m.in. generalnej, naukowej, społecznej, artystycznej, sportowej. Nagrodzono 85 absolwentów.

Nagrody wręczali m.in. europarlamentarzysta Jan Kozłowski, była minister edukacji, posłanka Katarzyna Hall, wiceminister rolnictwa Bogdan Dombrowski, Pomorski Kurator Oświaty Elżbieta Wasilenko, były marszałek woj. pomorskiego Jan Zarębski, z firmy sponsorskiej Trefl Ryszard Januszewski, gospodarz, były wiceminister edukacji i poseł Franciszek Potulski oraz Jędrzej Czajkowski, wiceadmirał, z-ca dowódcy Marynarki Wojennej.

Ostatni dzwonek usłyszeli uczniowie klas III. Była akademia, nagrody, świadectwa z paskiem, podziękowania i łzy na pożegnanie. Najlepszą absolwentką szkoły i miasta Rumi została nasza uczennica Agata Machula. Gratulujemy !

Fotoreportaż

Nadszedł długo oczekiwany koniec roku szkolnego 2014/2015. Wykorzystajcie ten okres wakacji jak najlepiej, odpocznijcie od trudów nauki i nabierzcie sił do podejmowania kolejnych wyzwań.

Wam Drodzy Uczniowie życzymy bezpiecznych, pełnych słońca wakacji i powrotu do szkoły z radością oraz zapałem do dalszej pracy.

118 czerwca br., uczniowie klas trzecich Gimnazjum Nr 4 w Rumi zatańczyli na swoim pierwszym Balu Gimnazjalnym 2015.

W dniu tym zgromadzili się uczniowie klas trzecich, nauczyciele oraz chętni rodzice. Wśród balonów i dekoracji, w pięknych wieczorowych strojach, w pełnej gotowości ustawieni parami w dwóch rzędach uczniowie czekali na godzinę 17.00. Nikt nie miał wątpliwości, że w dniu tym czuć było napiętą atmosferę. "Oto nadszedł dzień Waszego balu gimnazjalnego, na który każdy czekał z utęsknieniem" –przywitała trzecioklasistów Pani  Dyrektor Joanna Kwiecińska-Szulc. W końcu wszyscy usłyszeli jedno, kluczowe zdanie: " Poloneza czas zacząć!".

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016 odbędzie się 24 VI 2016r:

klasy III - o godzinie 9.00
klasy I i II- o godzinie 10.30

Dzisiaj jest właśnie Wasze Święto. Obchodzimy je raz w roku, ale przecież codziennie pokazujecie Nam jak bardzo Nas kochacie. Dziękujemy Wam zarówno za drobiazgi, jak również pomoc w dokonywaniu ważnych dla Nas wyborów. Jesteście dla Nas osobami, z których chcielibyśmy czerpać przykład. To właśnie Wy pokazujecie Nam nieustannie co jest dobre, a co złe. Pomagacie codziennie  - wtedy gdy jest Nam źle – to pocieszacie, a gdy odnosimy sukcesy to świętujecie razem z Nami. Dziękujemy, że jesteście przy Nas na dobre i na złe.

Brakuje słów, aby podziękować za ojcowską odwagę, cierpliwość, dobroć, zrozumienie, ale tak bardzo chcemy wyrazić wdzięczność właśnie Wam – za cały trud i poświęcenie włożone w Nasze wychowanie oraz okazaną troskę. Jesteśmy dzięki Wam szczęśliwi, a wiadomo, że miłość jest uczuciem, które mnoży się, jak się Nim dzieli.

Magdalena S. KL IIb

1 Dnia 06 czerwca br., klasa 2c wybrała się na wycieczkę w Pieniny. O godzinie 19:30 wyjechaliśmy pociągiem z Gdyni do Krakowa, gdzie czekał na nas autokar dowożący nas do Nowego Targu. Stamtąd jechaliśmy busem do miejsca noclegowego - LO im. Stefana Żeromskiego w Krościenku. Po przyjechaniu mieliśmy półtorej godziny na spożycie śniadania i wypakowanie się. O godzinie 8:00 wyruszyliśmy zdobyć pierwszy szczyt - "Wysokie Skałki" (1050m n.p.m.). Była to trudna trasa, ponieważ szliśmy wąwozem Homole, gdzie było bardzo mało drzew i nie było możliwości schronienia się przed słońcem, które dopisywało nam przez całą wycieczkę.

Po drodze spotykaliśmy bardzo miłych turystów, każdy z każdym witał się z uśmiechem na twarzy, to taka górska tradycja! W końcu po około 3 godzinach udało nam się wdrapać na sam szczyt.

Rok szkolny 2014/2015 zbliża się ku końcowi.
Dla uczniów naszej szkoły, biorących udział w imprezach na orientację był on szczególnie aktywny.
Uczestniczyli oni w wielu turystycznych marszach oraz zawodach biegowych na orientację o randze regionalnej, wojewódzkiej i ogólnopolskiej.
Wielokrotnie sięgali po najwyższe laury. W najbliższą sobotę 13 czerwca odbędzie się ostatnia impreza bieżącego roku szkolnego - IV Marsze na Orientację InO „Włóczykij”. Nastąpi wówczas podsumowanie naszych działań i po raz pierwszy zostaną wręczone uczniom Gimnazjum nr 4 wyróżnienia „SUPER ORIENTALISTA”.

maj 2017
Data :  16 maj 2017