Aktualności

            8 grudnia podsumowaliśmy tydzień, który upłynął pod hasłem Dni Regionu. Uczniowie pod czujnym okiem swoich wydniregionuchowawców podjęli i zrealizowali szereg działań, których celem było podkreślenie bogactwa kulturowego Kaszub oraz wzmacnianie więzi łączących nas z małą ojczyzną.

            Projektem zostały objęte wszystkie klasy szkoły podstawowej i wszystkie włączyły się w jego realizację, wykonując różnorodne zadania. Na szkolnych korytarzach można było podziwiać barwne ryby ozdobione wzorami haftu kaszubskiego. Autorami tych prac plastyczno – technicznych byli najmłodsi – uczniowie klasy 0 C i I C oraz uczniowie klasy IV D. Zadaniem czwarto i siódmoklasistów było także wykonanie plakatu pt. „Kaszuby”. Dodatkowo uczniowie klasy VII C i VII D przygotowali prezentacje multimedialne pt. „Kaszuby – moja mała ojczyzna”, które przedstawili na uroczystym podsumowaniu Dni Regionu.

            Nad przebiegiem wszystkich prac czuwała pani Elżbieta Ambo, która przygotowała także wyjątkową ekspozycję pamiątek regionalnych. Wśród nich znalazły się serwetki z haftem kaszubskim, przypominający minione czasy kołowrotek czy też zadziwiający regionalny instrument – diabelskie skrzypce.

            W bibliotece z kolei można było obejrzeć kącik regionalny z wyeksponowanymi książkami związanymi z tematyką Kaszub i kaszubskich miast, w tym oczywiście Rumi. Nauczyciel bibliotekarz przeprowadził także lekcje z zakresu edukacji regionalnej: w klasach VII oraz II gimnazjum na temat „Kultura naszego regionu”, a w klasie IV – „Nasz region – Małe Trójmiasto Kaszubskie”.

            Na zaproszenie współorganizatorki Dni Regionu, pani Małgorzaty Arendt, uroczysty apel podsumowujący projekt uświetnił swą obecnością wieloletni dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Rumi oraz prezes Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego, pan Ludwik Bach. Zaproszony gość, doskonały znawca tematyki regionalnej, opowiedział dzieciom i młodzieży o najważniejszych elementach historii i kultury kaszubskiej, zachęcał do poznawania naszej małej ojczyzny i podtrzymywania regionalnych tradycji. Z prelekcją gościa doskonale współgrały występy najmłodszych uczniów szkoły; klasa 0 C wystąpiła z piosenką „Morze, nasze morze”, natomiast uczniowie klasy I C zaprezentowali recytację wiersza oraz piosenkę „Wele wele wetka”. Podsumowaniem tematyki regionalnej były prezentacje multimedialne przedstawione przez siódmoklasistów.

            Dni Regionu w szkole dobiegły końca, jednak wrażenia i zdobyte przez uczniów wiadomości pozostaną na długo w pamięci. Warto bowiem pamiętać o bogactwie dziedzictwa kulturowego naszej rodzinnej ziemi.

 

Kliknij, aby zobaczyć zdjęcia

2485249

We wtorek zapraszamy wszystkich rodziców,

uczniów na kiermasz świąteczny od godziny 16.00 -17.30.

warsztaty2017 „ Jest taki dzień…”  -słowa  pastorałki  opisują  wyjątkowy dzień. Podobny był 9 XII 2017r. przy ulicy Batorego 29. Odbyły się warsztaty świąteczne dla rodzin. Przy dźwiękach przepięknych kolęd spod rąk uczestników wyskakiwały: choinki, reniferki, bombki, aniołki, wieńce adwentowe. Blasku pracom nadawał magiczny pył - brokat . Radość dzieci nie miała  końca.

  „Odwiedził nas Św. Mikołaj.” Każda rodzina otrzymała szopkę, a dzieci aniołki na choinkę i do samodzielnego składania oraz wszystko to, co wykonały na warsztatach.

  Cudowny czas spędzony razem na długo zostanie w naszych sercach.

Krystyna Kielar i Elżbieta Ambo.

 

Kliknij, aby zobaczyć zdjęcia

Kolejny miesiąc roku szkolnego za nami, wobec tego nadszedł czas na krótkie podsumowanie czytelnictwa.

Listopad był niezwykle ciekawym miesiącem w bibliotece, ponieważ do szkolnego grona czytelników dołączyli uczniowie klasy I c. Okazuje się, że są oni bardzo aktywnymi czytelnikami, chętnie wypożyczają książki, które czytają zarówno samodzielnie, jak i z pomocą swoich najbliższych.

Warto wiedzieć, że spełniając oczekiwania młodych czytelników, nie tylko pierwszoklasistów, biblioteka wzbogaciła swoje zbiory o współczesną literaturę dziecięcą. Na półkach znalazły się utwory najbardziej poczytnych autorów książek dla dzieci. Zachęcam do wizyty w bibliotece. Na miejscu, w czytelni, można przejrzeć nowości i wybrać coś dla siebie.

A teraz kilka liczb. W listopadzie czytelnicy odwiedzili bibliotekę 315 razy i w sumie wypożyczyli 229 książek. Najczęściej w bibliotece gościli uczniowie klasy I c, którzy wypożyczyli 48 książek, co jest niekwestionowanym rekordem. Na kolejnych miejscach, ze względu na liczbę wypożyczeń, znajdują się klasy: VII c, III b i II c.

Biblioteka zaprasza! Książki czekają!

piernikiWojtek urodził się 21 grudnia 2016 r. z rzadką chorobą genetyczną - Zespół TAR.
Chłopiec wymaga stałej rehabilitacji oraz serii operacji obu rąk.
Sprzedaż pierników świątecznych pozwoli rodzicom Wojtka sfinansować bieżące potrzeby związane z rehabilitacją i jego powrotem do zdrowia. Dodatkowo dla Wojtusia prowadzona jest zbiórka plastikowych korków i nakrętek.
Za życzliwość i dobre serce, dziękujemy!

rmik  2 grudnia 2017 roku odbył się XX Zimowy Rajd na Orientację "Przedświątecznym tropem Mikołaja". Udział wzięła spora grupa naszej szkolnej społeczności bo około 120 osób. Rajd przygotowało SKKT Włóczykij i nauczyciele: Joanna Kuźba,Danuta Sosnowska, Iwona Gniewkowska,Anna Krawczak, Beata Nowak, Małgorzata Radek, Kornelia Bielecka. Start i meta rajdu znajdowała się w szkole w budynku na ul.Batorego. Zadaniem grup było pokonanie wyrysowanej na mapie trasy oraz rozwiązanie zadań przygotowanych przez armię Mikołajów. Przewodnikami grup byli uczniowie najstarszych klas gimnazjalnych, a punkty na trasie obsługiwali nasi absolwenci. Pogoda dopisała, a wszyscy świetnie się bawili.

 

Kliknij, aby zobaczyć zdjęcia

 konuzal  Serdeczne gratulacje dla laureatów Wojewódzkiego konkursu plastyczno- fotograficzno - filmowego pt.: "Uzależnienia XXI wieku" , nasi uczniowie zostali wyróżnieni i nagrodzeni. Konkurs organizowała placówka PZPOW w Wejherowie. W tym dniu uczniowie brali też udział w warsztatach profilaktycznych. A oto nasi nagrodzeni oraz kilka zdjęć z tej uroczystości. 

Zuzanna Moskal III b - zejeła  wyróżnienie w kategorii plastyka
Oliwia Budzisz II b - wyróżnienie w kategorii plastyka
Paulina Milczyńska III b - wyróżnienie w kategorii fotografia
Martyna Klapkowska III c - III miejsce w kategorii fotografia

  teatr28 listopada 2017 r. zagościł w naszej szkole Teatr Młodego Pokolenia z Białegostoku. Uczniowie mieli okazję obejrzeć sceniczną wersję II części "Dziadów" Adama Mickiewicza. Należy pamiętać, że edukacja teatralna ma na celu kształtowanie otwartej postawy wobec siebie i innych, a kontakt ze sztuką zawsze ma korzystny wpływ na sferę emocjonalną młodego człowieka.

Kalendarz wydarzeń

grudzień 2017
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
Brak grafiki
00:00
Data :   6 grudzień 2017
7
8
00:00
Data :   8 grudzień 2017
9
10
11
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
00:00
Data :  23 grudzień 2017
24
00:00
Data :  24 grudzień 2017
25
00:00
Data :  25 grudzień 2017
26
00:00
Data :  26 grudzień 2017
27
00:00
Data :  27 grudzień 2017
28
00:00
Data :  28 grudzień 2017
29
00:00
Data :  29 grudzień 2017
30
00:00
Data :  30 grudzień 2017
31
00:00
Data :  31 grudzień 2017

Kontakt z nami

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Jana Brzechwy

 

    ul. Batorego 29
    84-230 Rumia
    tel. (058)6710140

 

Numer NIP 5881993770
Numer REGON 000736445

 

Strona Szkoły Podstawowej nr 10

ul. Górnicza 19

tel./fax 58 671 31 62

 

e-mail szkoły:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

e-mail witryny:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

filmy

IIc

My na mapie

mapa