Aktualności

  festyn18 17 czerwca  mieliśmy przyjemność uczestniczyć w festynie. Impreza miała miejsce w Parku Starowiejskim, przy Miejskim Domu Kultury, od godz 12.00 do 16.00.
   Szkołę naszą reprezentowały uczennice klasy 4d oraz turystki z klasy 2c. Jako przyszła Szkoła Podstawowa nr 7 rozdawaliśmy balony w logo SP7, ulotki, dziewczęta malowały wszystkich chętnym dzieciom buzię, robiły błyszczące zmywalne tatuaże a także plotły kolorowe warkoczyki. Ponadto stoisko nasze oferowało loterię fantową, kwiaty z bibuły, wróżby, antystresowe kolorowanki a także słodki poczęstunek w postaci domowych wypieków.
   Dziękujemy serdecznie naszych wspaniałym uczniom i rodzicom za ogromną pomoc, zaangażowanie i wysiłek włożony w organizację dzisiejszego festynu.
Pozdrawiam,
Dorota Gadomska

w7cW ostatnich dniach klasa 7c (turystyczna) odbyła 3-dniową wycieczkę w Bory Tucholskie.

Wycieczka rozpoczęła się od spływu kajakowego Wielkim Kanałem Brdy, a następnie zwiedzaliśmy akwedukt w Fojutowie. Następnego dnia zwiedzaliśmy Tucholę, kościółek w Dąbrówce, Muzeum Indian w Wymysłowie oraz ogród dendrologiczny w Gołąbku.

Trzeciego dnia odwiedziliśmy wioskę górniczą (węgla brunatnego) oraz Rezerwat Cisów Staropolskich.

Mieszkaliśmy w miejscowości Kotlinka (u pani Jadzi, która nas bardzo miło gościła), a jedną z atrakcji były 4 kilkutygodniowe pieski.

Już czekamy na kolejną wycieczkę

Iwona Gniewkowska

  kras13 czerwca w III Liecum Ogólnokształcącym w Gdańsku przy ul. Topolowej odbyła się I edycja eliminacji konkursu krasomówczego Public Speaking Contest 2018 w Gdańsku. Była to już 4 edycja konkursu organizowana przez Stowarzyszenie Nauczycieli języka angielskiego w Poslce IATEFL Poland. Temat tegorocznej edycji to: 'Will technology be the future?' Eliminacje zostały przeprowadzone w dwóch kategoriach wiekowych; 13-16 oraz 16-19 lat. Naszą szkołę w kategorii wiekowej 13-16 lat reprezentowały Zuzanna Wiśniewska i Julia Liecau- uczennice klasy IIIE gimnazjalnej, które wykazały się dużą wiedzą i świadomością w temacie tak ważnym dla naszej przyszłości. Stojąc na mównicy musiały opanować nie tylko treści, które miały do przekazania, ale również stres, który towarzyszy publicznym wystąpieniom . To niewątpliwie trudne wyzwanie, ale przemawianie w obcym języku wymaga od nas odwagi, opanowania oraz sprawności językowej. Zuzanna i Julia opanowały wszystkie umiejętności związane z wystąpieniem publicznym i godnie zaprezentowały nas w konkursie Public Speaking Contest 2018 w Gdańsku. W imieniu dyrekcji i grona pedagogicznego oraz wszystkich uczniów gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

dobry start1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł. Będą mogli przeznaczyć je na zakup m.in. przyborów szkolnych, czy odzieży na nowy rok szkolny. Świadczeniem zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych wsparcie będzie przysługiwało do ukończenia 24. roku życia. Program „Dobry Start” to również wsparcie dla uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych od 7. roku życia do zakończenia zajęć.

W związku z tym uprzejmie proszę o zapoznanie się z załączonym wspólnym listem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy, Polityki Społecznej i poinformowanie rodziców, opiekunów uczniów o materiałach informacyjnych poświęconych programowi rządowemu „Dobry Start”. 

Do szkół zostały już dostarczone ulotki dla rodziców. W najbliższym czasie Kuratorzy Oświaty przekażą Państwu również plakaty promujące świadczenie dobry start. Dziękujemy za aktywne włączenie się w akcję informacyjną.

W przypadku dodatkowych pytań do Państwa dyspozycji pozostają zarówno Ministerstwo Edukacji Narodowej, jak i Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Z poważaniem

Anna Zalewska

Minister Edukacji Narodowej

 czyR18 Po raz kolejny uczniowie szkoły na Batorego wzięli udział w akcji sprzątania. Wyposażeni w oznaczone worki na śmieci oraz jednorazowe rękawiczki wyruszyliśmy po godzinie 10-tej sprzątać przydzielony nam sektor. Zebraliśmy bardzo dużo śmieci. Najaktywniejsi kilkakrotnie wymieniali zapełnione worki na nowe. Większość z nich zostawiliśmy w specjalnie oznaczonym pojemniku na skrzyżowaniu ulic Batorego i Chmielnej. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali opaski uprawniające do odbioru nagród podczas popołudniowego festynu w Parku Żelewskiego. Bardzo dziękuję wszystkim za udział, zaangażowanie. Dzięki Waszej aktywności Rumia jest bardziej czysta. 


Koordynator Joanna Kuźba

Kliknij, aby zobacyć zdjęcia.

CZY2Motto na piątek 
"Jak nie czytam, jak czytam".

  Uczniowie klas gimnazjalnych IIIc, IIa i IIc oraz czwartoklasiści z Batorego wzięli udział w ogólnopolskiej akcji czytania książek w miejscach publicznych. Wszyscy uczniowie przebrani za postacie z książek czy filmów czytali swoją ulubioną książkę w Galerii Rumia, Auchan oraz Stacji Kultura.
   Według badań 62% Polaków nie czyta w ciągu roku ani jednej książki. Badania obejmują jednak osoby powyżej 15 roku życia. Młodzież - wbrew stereotypowi - czyta znacznie więcej. W młodych nadzieja!!!! Udział naszych uczniów w tej najpopularniejszej akcji czytelniczej pokazuje dorosłym jak powinno się czytać. Brawo Wy!!! 

 

Kliknij, aby zobaczyć zdjęcia

czytanie2018

W dniu 10.06.2018 roku miłośnicy czytania z nowopowstającej SP7 przy ul. Batorego i SP10 wspólnie wzięli udział w akcji „ Jak nie czytam jak czytam”. 

Uczniowie pod opieką nauczycieli czytali książki w różnych miejscach Rumi: Galeria Rumia ( m.in. w sklepie Biedronka, w Empik a także w sklepie zoologicznym), Stacja Kultura ( wspólnie z uczniami z 1 LO w Rumi), na stadionie MOSiR, w centrum  Auchan, zaś w Urzędzie Miasta to dorośli ( wiceburmistrz Piotr Wittbrodt, wiceburmistrz Marcin Kurkowski oraz kierownik Wydziału Promocji p. A. Borys) czytali najmłodszym. Do akcji przyłączyli się też rodzice naszych uczniów. Wszyscy uczniowie ze szkoły SP7 przebrani byli  za postacie z książek czy filmów.

Dodać należy, że akcja to promuje czytanie książek wśród młodzieży, inicjuje modę na czytanie a także pokazuje nieczytającym uczniom, że czytanie to powszechne zjawisko, bo jak mawiał U. Eco „ Kto czyta książki żyje podwójnie”.

Dziękuję serdecznie wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom za pomoc oraz ogromne zaangażowanie.

Dorota Gadomska

SP 10 w Rumi

 baner na stronę www.rumia .eu W najbliższą sobotę 9 VI 2018r.  zapraszam wszystkich uczniów do udziału w akcji Czysta Rumia - każdy może zostać ekologicznym bohaterem i zadbać o wizerunek miasta. Sprzątanie rozpocznie się sobotę, 9 czerwca o godzinie 10 i potrwa do 13.
Spotkanie w szkole na Batorego. Koordynator akcji o godz. 10.00 będzie rozdawać oznaczone worki na śmieci oraz jednorazowe rękawiczki. Każdy uczestnik akcji otrzyma także opaskę uprawniającą do odbioru nagrody. Zebrane podczas akcji worki wypełnione śmieciami uczestnicy będą mogli wrzucać do oznaczonych pojemników lub pozostawiać w obrębie wyznaczonych skrzyżowań. Sprzątać będziemy sektor 12 - wzdłuż Zagórskiej Strugi w stronę Starej Piły.

Druga część akcji Czysta Rumia: festyn w parku
  Od godziny 16 w parku Żelewskiego na uczestników czekać będą rozmaite atrakcje, w tym taniec, występ brzuchomówcy, pokaz mody ekologicznej, prezentacja psów oraz koncert finalistów konkursu Rumski wokal. Przy muzyce i wspólnych zabawach będzie można również upiec kiełbaskę i spróbować grochówki. Przygotowane zostały także dmuchane pałace, zjeżdżalnie i bus edukacyjny. Ponadto każdy uczestnik akcji będzie mógł wymienić otrzymaną opaskę na upominek, popcorn i watę cukrową. Podczas festynu będzie również możliwość przekazania zużytego sprzętu RTV i AGD.

ZACHĘCAM WSZYSTKICH DO UDZIAŁU
koordynator Joanna Kuźba

Kalendarz wydarzeń

lipiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kontakt z nami

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Jana Brzechwy

 

    ul. Batorego 29
    84-230 Rumia
    tel. (058)6710140

Numer NIP 5882367750

Strona Szkoły Podstawowej nr 10

ul. Górnicza 19

tel./fax 58 671 31 62

 

e-mail szkoły:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

e-mail witryny:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

filmy

IIc

My na mapie

mapa