Aktualności

dlugopisyMiło mi poinformować, że młodzież z naszej szkoły (ul. Batorego 29) zebrała ponad 4300 szkolnych przyborów, w których znalazły się: długopisy, kredki, ołówki, linijki, plastelina, ostrzynki, piórniki, smycze do kluczy, znaczki odblaskowe.

Największym zaangażowaniem wykazała się klasa 2c (zebrała 1894 sztuk przyborów szkolnych), następnie klasa 3a (767 szt.) oraz klasa 3e (760 szt.).

Wszystkim, którzy włączyli się w akcję pomocy dzieciom ze szkoły w Uyo w Nigerii, bardzo serdecznie dziękuję. Jednocześnie zachęcam do niesienia dalszej pomocy, bo warto być dobrym.

Elżbieta Dziecielska

Organizator akcji

zlot   Od 29 IX do 1 X reprezentacja SKKT PTTK "Włóczykij" przebywała w Lęborku na Zlocie kół turystycznych województwa pomorskiego. Spędziliśmy te trzy dni bardzo aktywnie. Był czas na zabawę, zwiedzanie Ziemi Lęborskiej a także rywalizację w różnych konkurencjach turystycznych, sportowych i artystycznych. Drużyna w składzie: Rozalia PijorJulia ŻurekKornelia Petka,Zuzanna Próchnicka, Paulina Szewczyk, Gosia Ostrowska zaprezentowała się rewelacyjnie w kategorii klas ponadpodstawowych. Dziewczyny okazały się bezkonkurencyjne w marszach na orientację , wygrały konkurs piosenki turystycznej, w teście krajoznawczo-turystycznym zajęły drugie miejsce - uzyskały o 2 pkt mniej od koleżanek z LO w Sierakowicach, a Kornelia dzielnie walczyła w mieszanej drużynie, która wygrała konkurencję sportową "Sztandary". Wielkie brawa dla dziewczyn. 
opiekun SKKT "Włóczykij" Joanna Kuźba

   Podczas IX Rajdu Fabularyzowanego Świat Bajek „Tropem Białego Królika”organizowanego przez SMT Włóczykij Rumia, Alicja zaprosiła nas w zaczarowany świat baśni.
Z werwą i ze śmiechem kroczyliśmy tropem białego króliczka, poznawaliśmy baśniowe postaci oraz przeżywaliśmy wiele przygód. Klasa IA wraz z kolegami i koleżankami z IIIB oraz „starszakami”- rodzice, bawiła się znakomicie. Czekamy na kolejne rajdowe wyzwania.

fiwy   27 września 2017 r. uczestnicy koła filmowego, które ma swoja siedzibę w budynku przy ul. Batorego 29, mieli okazję zapoznać się z twórczością znanego polskiego plakacisty – Andrzeja Pągowskiego, który właśnie obchodzi 40 lat pracy twórczej. Wystawa została przygotowana przez Muzeum Kinematografii w Łodzi i zaprezentowana w Muzeum Miasta Gdyni podczas 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
Plakat – jak twierdzi artysta – to najkrótsza recenzja filmu. Powinien odzwierciedlać atmosferę filmu, nieść jego przesłanie, wydobywać to, co w nim najistotniejsze. Uczniowie byli pod wielkim urokiem prac artysty, który świadomie operował i brzydotą, i pięknem, a wszystko po to, by plakat być zauważalny. Na młodych ludziach zrobił też wrażenie fakt, iż Andrzej Pągowski ma w swym dorobku ponad 1300 plakatów (w tym ponad 400 filmowych).

     czytam           Pierwsze podsumowanie aktywności czytelniczej za nami. Okazuje się, że we wrześniu z biblioteki szkolnej wypożyczono 158 książek. Najbardziej aktywnymi czytelnikami byli uczniowie klas: III c – 30 książek, III b – 27 wypożyczonych książek i II b – 25 książek.

                Zachęcam do wypożyczania i czytania książek, nie tylko lektur! Nasza biblioteka posiada w swoich zbiorach naprawdę ciekawe utwory z literatury współczesnej. Wiele książek to hity ostatnich lat, warto je poznać.

                Ogłaszam konkurs na „Najbardziej zaczytaną klasę”! Podsumowanie tego konkursu odbędzie się dwa razy w roku szkolnym – przed końcem pierwszego półrocza i przed zakończeniem roku szkolnego.

                Jeśli lubicie miłe niespodzianki, to wypożyczajcie i czytajcie książki. Główną nagrodą są niezwykłe przeżycia u boku literackich bohaterów, mądrość i bogaty język, ale będzie też nagroda innego rodzaju. Warto się o nią postarać!

                                                                                                                                                             J. Eisner

         marato2       6 października w naszej szkole odbył się 1. etap ogólnopolskiego konkursu czytelniczego Wielki Maraton Czytelniczy 2017/2018  („W lustrze książki” – konkurs dla klasy VII i klas gimnazjalnych). Wzięło w nim udział siedem uczennic z klas: VII c, III c i III e. Uczestniczki wykazały się świetną znajomością treści książki, którą należało przeczytać we wrześniu. Był to „Posłaniec” Lois Lowry.

                Lekturą na październik jest „Gra Endera” Orsona Scotta Carda (książka jest w naszej bibliotece!). 2. etap konkursu – test ze znajomości treści tej książki, odbędzie się na początku listopada.

                Zachęcam do udziału w konkursie. Każdy może się przyłączyć do kolejnego etapu.

                                                                                                                                                             J. Eisner

miesiac bibliotek 1Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów do udziału w konkursach organizowanych w związku z Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych (jest to październik!):
1. Konkurs literacko - plastyczny "Lektura szkolna w formie komiksu" (historia obrazkowa, co najmniej 8 rysunków, wzbogacona tekstem)
2. Konkurs literacki pod hasłem: "Jest taka książka..." (forma dowolna, np. opowiadanie, list, recenzja, wiersz, swobodne refleksje na temat wybranej książki)
Prace należy składać u p. Jolanty Eisner w bibliotece do 23 października.
Na uczestników konkursów czekają nagrody - niespodzianki!
Zachęcam do udziału - J. Eisner

  Dj17 26-go września obchodzony jest Europejski Dzień Języków Obcych, który jest celebrowany przez wiele szkół i uczelni. Nasza szkoła również postanowiła w tym roku kontynuować szerzenie wśród młodzieży świadomości językowej. Program artystyczno-rozrywkowy połączyliśmy z drużynową rywalizacją w zakresie znajomości języków obcych. Uczniowie klas siódmych oraz gimnazjalnych musieli wykazać się spostrzegawczością i szybkością, wykonując poszczególne zadania, które przydzielane były drużynom przez cztery dni ubiegłego tygodnia: QR Treasure Hunt, dotyczący ciekawostek języko­wych; Scrabblemania; ‘Słowa dookoła Europy - „Dobieranka”; Zabawa z językiem rosyjskim – słowa pisane za pomocą cyrylicy. Zwycięzcą turnieju została klasa IIB, a tuż za nią na podium stanęli uczniowie klasy IIIE i IIIC. Najlepsi zostali nagrodzeni  słodkościami podczas przedstawienia , w którym młodzież z klas IIIC, IIIE i IIB udowodniła, że znajomość języków obcych w dzisiejszym świecie umożliwia uniknąć wielu kłopotliwych sytuacji.

Kalendarz wydarzeń

październik 2017
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kontakt z nami

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Jana Brzechwy

 

    ul. Batorego 29
    84-230 Rumia
    tel. (058)6710140

 

Numer NIP 5881993770
Numer REGON 000736445

 

Strona Szkoły Podstawowej nr 10

ul. Górnicza 19

tel./fax 58 671 31 62

 

e-mail szkoły:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

e-mail witryny:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

filmy

IIc

My na mapie

mapa