Aktualności

Kliknij, aby obejrzeć zdjęcia

patr17 Dnia 18 maja 2017 r. tradycyjnie w naszym gimnazjum obchodzono Dzień Patrona – Karola Wojtyły. Po uroczystej Mszy św. odprawionej przez księdza Michała Lewińskiego w kościele p.w. św. Józefa i św. Judy Tadeusza młodzież udała się do Klubu Parafialnego, by rywalizować w konkursie wiedzy. Zanim jednak do niego przystąpiono gimnazjaliści obejrzeli dwa fragmenty filmów. Pierwszy dotyczył najważniejszych faktów z życia Karola Wojtyły, a drugi przedstawiał okoliczności zamachu na Jana Pawła II, które miały miejsce 13 maja 1981 r. Uważne obejrzenie obu filmów oraz komentarz wygłoszony przez księdza Michała, pozwoliły reprezentacjom klas udzielać prawidłowych odpowiedzi na pytania dotyczące życia  naszego patrona i wydarzenia z Fatimy sprzed 100 lat. Przy gorącym wsparciu publiczności wybrani uczniowie udzielali odpowiedzi. Najwięcej prawidłowych udzielili uczniowie klasy I b, i to oni otrzymali główną nagrodę konkursu – papieskie kremówki.

Klasa III b, która wywalczyła II miejsce oraz klasa IIIa, która zajęła III lokatę otrzymały Boże Krówki. W przerwach między pytaniami cała społeczność szkolna śpiewała piosenkę M. Anioł „Lolek”.

kpol27 kwietnia 2017 r. uczennica naszej szkoły – Zuzanna Lipka – wzięła udział w Międzyszkolnym Konkursie Literackim „Leśne opowieści” i zajęła II miejsce, pisząc opowiadanie pt. „Podróże Matki Natury”.

Celem konkursu było zachęcenie gimnazjalistów do pisania i prezentowania własnej twórczości literackiej oraz rozwijanie wyobraźni młodych autorów, a także popularyzowanie  ich twórczości.

kmW minioną sobotę, 13 maja 2017r., w naszym Gimnazjum  nr 4 w Rumi po raz kolejny odbył się XVIII Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla klas I i II gimnazjum.
W drugim etapie startowało 20 uczniów z rumskich gimnazjów.

Najlepszym okazał się uczeń I klasy Gimnazjum Salezjańskiego, Stanisław Czech uzyskując 25 punktów, czyli maksymalną ilość punktów do zdobycia. Drugie miejsce zajęła Zuzanna Moskal, uczennica klasy matematycznej Gimnazjum nr 4, zdobywając 24 punkty. Natomiast III miejsce  zdobył Piotr Kitowski  z Ekologicznego Gimnazjum Społecznego, uzyskując 21 punktów.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy dyplomy za udział w konkursie.

W czasie przerwy na ogłoszenie wyników dla uczniów i opiekunów organizatorzy przygotowali słodki poczęstunek – nagrodę po wytężonym wysiłku umysłowym!

Gratulujemy!

Joanna Smorkowska

Hanna Garbowska

pp17W dniu 06 maja 2017 roku w Wejherowie odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy. Jak co roku uczniowie w kategorii gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej, zmagali się na stanowiskach, które przygotowali im Ratownicy PCK. W zawodach brało udział 14 drużyn. Scenki obejmowały wypadki, które mogą się w życiu zdarzyć…( rany cięte,, omdlenia, ciało obce w ranie, krwotoki i zakrztuszenia, oparzenia i wypadki komunikacyjne) Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w składzie: kapitan zespołu Paulina Jagłowska, oraz zawodnicy: Małgorzata Ostrowska, Rozalia Pijor , Kornelia Petka i Julia Żurek. Podsumowując Mistrzostwa Ratownik Szymon Piotrowski uroczyście podziękował uczestnikom za zaangażowanie i wysoki poziom uczestników. Chociaż nasza młoda drużyna nie stanęła na podium to możemy być spokojni o nasze zdrowie mając w pobliżu takich młodych ratowników. Zajęliśmy 6 miejsce. Punktacja wszystkich drużyn wahała się  w granicach 950 do 1000 punktów.

Serdecznie gratuluję drużynie odwagi i życzę dalszych sukcesów.

nauczyciel EDB

Iwona Skrzoska-Dziewiałtowicz

UYOMiło mi poinformować, że w miniony czwartek kolejna paczka z pluszowymi zabawkami dotarła do Siostry Elżbiety Blok w Uyo (to ta paczka, na którą nałożono ogromne cło – na szczęście misie są już na wolności). Radość dzieci była ogromna, gdyż nigdy w swoim życiu nie widziały takich rzeczy. Najmłodsze dzieci zaglądały przez szparki do biura Siostry Elżbiety, aby tylko móc zobaczyć nowych, puchatych przyjaciół z Polski. Starsze dzieci, na kolanach, błagały Siostrę o misie. Uroczyste rozdanie zabawek odbędzie się w Dzień Dziecka. Bardzo dziękuję Wam  - kochana młodzieży z Gimnazjum nr 4 za przekazanie swoich przytulanek, dzięki którym zagościł uśmiech na ustach naszych małych nigeryjskich Przyjaciół.

Z radosnym uśmiechem

Elżbieta Dziecielska

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć

sieroMiło mi poinformować, że misie dotarły już do Uyo w Nigerii. Część z nich już znalazła swoich Nigeryjskich Przyjaciół. Pierwsze pluszaki otrzymały dzieci z sierocińca prowadzonego przez Siostry Służebnice od Dzieciatka Jezus. Radość  była ogromna. Następnymi  misiami, w Dzień Dziecka, zostaną obdarowane dzieci ze szkoły w Uyo (Siostra Elżbieta Blok napisała, że tego dnia będzie wielka impreza i wielki szał radości). Kochani, dzieląc się swoimi zabawkami, zrobiliście dużo dobrego dla naszych Nigeryjskich Przyjaciół. Bardzo Wam za to dziękuję.

maj 2017
Data :  16 maj 2017