Aktualności

progr18W naszej szkole przy ulicy Batorego na lekcjach Informatyki i na zajęciach „Pociągu do Edukacji” pod kierunkiem pani Elżbiety Ambo programujemy  strony internetowe, tworzymy różne programy i gry w programach:  Batie,  Scratch  i w Pchytonie.

Programowanie dla nas stało się przyjemnością.

Nasze umiejętności mogliśmy wypróbować w praktyce na M-robocie  i Lofi robocie.

Konstruowanie i programowanie robotów, ożywiło nasze zajęcia, nadało im indywidualny charakter. Wniosło  radość w konstruowaniu i nauce. Zupełnie niezauważalnie można było poznać elementy mechaniki, elektroniki i zmierzyć się ze swoimi umiejętnościami w programowaniu.

Więcej informacji o M-bocie  i Lofi robocie znajdziecie na stronach:

http://www.lofirobot.com ,

smerfy 17 lutego 2019r. odbył się VII Rajd Fabularyzowany z cyklu ZIMOWY ŚWIAT BAJEK pt. MIĘDZYWYMIAROWA WYPRAWA. Ponad 200 dzieci w wieku 6-10 lat przeszło 5km trasę w poszukiwaniu składników do uzdrawiającego eleksiru dla Papy Smerfa.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom, opiekunom, wolontariuszom i organizatorom za wspólną zabawę.
A już za dwa tygodnie XVIII RAJD NOCNY...

nag18  26 stycznia 2018 roku, w budynku na ul. Batorego, na uroczystym apelu nagrodzono najzdolniejszych uczniów, pasjonatów czytania oraz wszystkich tych, którzy zdobyli zaszczytne miejsca w licznych konkursach

Pani dyrektor Joanna Kwiecinska-Szulc wręczyła dyplomy i nagrody.

Stypendia naukowe otrzymali: Wiktoria Kreft, Kacper Wosicki, Laura Głodkowska, Marta Żurek, Zuzanna Moskal, Paulina Szewczyk, Michał Bielecki, Karolina Rogowska.

Poza tym pani dyrektor przypomniała zasady bezpieczeństwa podczas zbliżających się ferii zimowych.
Gratulujemy wszystkim uczniom i życzymy dalszych sukcesów

fe3   W czwartek w ramach wspólnego wypoczynku feryjnego z Włóczykijem wybraliśmy się do kina na film "Fernando"

fer2  W środę zajęcia z Włóczykijem odbyły się w Pucku. O 11.00 wyjechaliśmy szynobusem do Pucka. Tam nasza mała grupka udała się do Szpitalika - Muzeum Ziemi Puckiej. Zwiedziliśmy wystawę o piasku i kotku, rozwiązaliśmy krzyżówkę i złożyliśmy z origami kotka i pieska. Po warsztatach poszliśmy na spacer uliczkami miasteczka po drodze rozwiązując turystyczne TRINO.

Po południu absolwenci gimnazjum i uczniowie klasy 7c, przygotowali niespodziankę w postaci Strasznego Rajdu Duchów po szkole. Trzeba było wykazać się znajomością j.angielskiego, matematyki, napisać wypracowanie i pokonać tor przeszkód. Na koniec dnia dziewczyny z grupy coverowej uSea uczyły tańczyć do piosenki "Mic Drop" BTS
Kornelia Bielecka

ferie 29 stycznia 2018 r. w SP 10 przy Batorego rozpoczęliśmy ferie i już prawie tradycyjne zajęcia z Włóczykijem. Uczestnikami są dzieci 4d oraz dzieci klas 3.

Dzień pierwszy: zajęcia integracyjne na których trzeba było wykazać się zręcznością, wytrwałością i kreatywnością. Po tym etapie wyruszyliśmy w drużynach 8 osobowych na poszukiwanie skarbu krwawego Joe. Oczywiście skarb został odnaleziony.

Dzień drugi: dziś wybraliśmy się do Gdyni. Najpierw podziwialiśmy widoki z platformy Infobox u zbiegu ulic 10 lutego i Świętojańskiej, następnie zdobyliśmy Kamienną Górę, a na koniec zwiedziliśmy Muzeum Miasta Gdyni i tworzyliśmy własne budynki w stylu modernistycznym
Kornelia Bielecka

mto  W sobotę rozpoczynamy rywalizację w ramach Młodzieżowego Pucharu Województwa Pomorskiego w MnO 2018 :)

Zapraszamy na "Śniegołazika" do Gdańska