Aktualności

Podsumowanie edukacji ekologicznej prowadzonej przez Komunalny Związek Gmin w roku szkolnym 2016/2017

8 czerwca 2017 r. w Pomorskim Parku Naukowo -Technologicznym w Gdyni odbyła uroczysta gala finałowa, w trakcie której przedstawiono efekty prowadzonych przez KZG działań edukacyjnych.
Gimnazjum nr 4 znalazło się wśród  zwycięskich placówek i otrzymało prestiżowy tytuł „Lider Lokalnej Ekologii” oraz statuetkę i dyplom. Komisja oceniająca przebieg projektu w placówce przyznała również nagrodę indywidualną dla koordynatora, za największą aktywność  w realizacji projektu na terenie swojej placówki.

1  4

 

Komunalny Związek Gmin „Dolina Redy i Chylonki” w roku szkolnym 2016/2017 po raz dziewiętnasty realizował działania w zakresie edukacji ekologicznej skierowane do mieszkańców z terenu Związku, w tym szczególnie we współpracy z placówkami oświatowymi z miast Gdynia, Sopot, Rumia, Reda, Wejherowo oraz gmin Wejherowo, Kosakowo, Szemud. Działania w zakresie edukacji ekologicznej w bieżącym roku szkolnym obejmowały zasady racjonalnej gospodarki i ochrony wód, zarówno tych podziemnych jak i powierzchniowych. W br. szkolnym uczestniczyło w nich łącznie ok. 30 tys. dzieci i młodzieży z 80 różnych placówek oświatowych.

W ramach projektu ekologicznego "Lider Lokalnej Ekologii" Gimnazjum nr 4 realizowało zadania zaproponowane przez Związek, zgodnie z hasłem przewodnim projektu, wg. bieżącej oferty edukacyjnej, tj.: przeprowadzono  Ekowywiadówkę, spotkania z rodzicami, szkolenie rady pedagogicznej, zorganizowano wycieczki terenowe, spotkania na terenie placówki ze specjalistami z dziedziny obejmującej projekt, akcje ulotkowe i plakatowe, gazetki szkolne, a także przygotowano przedstawienia i apele, szkolny turniej wiedzy ekologicznej czy też konkursy plastyczne, literackie. Dodatkowo przeprowadziliśmy zadania własne zgodne z tematem projektu. Całość zadań, wykonanych, a następnie opisanych w sprawozdaniu (https://test.kzg.pl/wp-content/uploads/2017/05/Gimnazjum-nr-4_Rumia.pdf) została oceniana przez komisję i otrzymaliśmy maksymalną liczbę punktów.

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli również w konkursie fotograficznym „Ukryte piękno w wodzie”. Uczennica klasy III b Natalia Kudlicka zdobyła wyróżnienie.

7 
Natalia Kudlicka
więcej zdjęć:     https://drive.google.com/open?id=0By_zNDpt0BzueUdVQWF3M0NRQmc 

link do galerii zdjęć z uroczystej gali:  https://kzg.pl/galeria/edukacja-ekologiczna/rok-szkolny-20162017/podsumowanie-edukacji-ekologicznej-20162017/

link do relacji z gali w TTM: http://www.telewizjattm.pl/dzien/2017-06-08/42922-kzg-nagradza-za-eko-postawy.html?play=on

Szkolny Koordynator Projektu
Joanna Kuźba

Kalendarz wydarzeń

lipiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kontakt z nami

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Jana Brzechwy

 

    ul. Batorego 29
    84-230 Rumia
    tel. (058)6710140

Numer NIP 5882367750

Strona Szkoły Podstawowej nr 10

ul. Górnicza 19

tel./fax 58 671 31 62

 

e-mail szkoły:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

e-mail witryny:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

filmy

IIc

My na mapie

mapa