Aktualności

page5Realizacja ZADANIA 4 w ramach konkursu „Szkoła wspierająca uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi

ZADANIE- 4- Przygotowanie plakatu i ulotki zawierające informacje na temat postępowania w różnych trudnych sytuacjach oraz dane osób nauczycieli, którzy udzielą im wsparcia. Ocena na podstawie sprawozdania, zdjęć, prac plastycznych, pisemnych przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.

Uczniowie wykonując ulotkę pt.: "Bezpieczne wakacje - zachowanie się w trudnych sytuacjach"  i plakat pt.: "Prawa dziecka" korzystali z różnorodnych technik rysunkowych ( ołówek, pastele, kredki) i malarskich ( akwarele, tempery).  Mogli korzystać z technik mieszanych oraz wykorzystywać elementy graficzne wykonane techniką komputerową.

Temat ulotki został im szczegółowo omówiony na zajęciach Edukacji dla bezpieczeństwa, a plakat na zajęciach z plastyki i zajęciach artystycznych.

Uczniowie, w tym uczniowie o specjalnych potrzebach edukacyjnych,  chętnie projektowali ulotkę, której tematyka ze względu na zbliżające się wakacje była interesująca i praktyczna.

Do współpracy zaprosiliśmy zaprzyjaźnione gimnazjum a owoce prac można podziwiać w galerii szkolnej.

Zalety tworzenia prac plastycznych:

Działania plastyczne są doskonałym polem dla pracy w grupie, są niezastąpionym narzędziem integrującym zespół klasowy, a tym samych całą społeczność szkolną. Urok tworzenia zespołowego tkwi przede wszystkim w zabawie i wzajemnej pomocy.

Twórczość plastyczna stymuluje rozwój każdego ucznia, jest płaszczyzną kształtowania myślenia, inicjatywy w działaniu, oraz integracji grupowej, która jest niezwykle ważna szczególnie w klasach integracyjnych.

Działania artystyczne w grupie mobilizują do tworzenia, uzewnętrzniają zainteresowania uczniów, pomagają w pokonywaniu własnych słabości.

Wspólne tworzenie dodatkowo umożliwia uczniom uczenie się od siebie. Poniżej wymienione i opisane zostały wybrane techniki sprzyjające pracy w

Uwagi:

Dzięki zajęciom plastycznym uczeń o specjalnych potrzebach edukacyjnych może  znaleźć przyjazne i bezpieczne warunki do nauki i rozwoju, może liczyć na pomoc ze strony rówieśników, otrzymuje fachowe i specjalistyczne wsparcie ze strony nauczycieli.

Cała społeczność szkolna natomiast podnosi poziom swojej wiedzy, uwrażliwia się na piękno otaczającego świata a także  wpływa na integrację edukacji całego zespołu szkolnego.

Opracowały:

Dorota Gadomska

Magdalena Zasadzińska

Iwona Skrzoska- Dziewiałtowicz

Kalendarz wydarzeń

czerwiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
00:00
Już zarezerwowane: 3
Data :  22 czerwiec 2018
23
00:00
Data :  23 czerwiec 2018
24
25
26
27
28
29
30

Kontakt z nami

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Jana Brzechwy

 

    ul. Batorego 29
    84-230 Rumia
    tel. (058)6710140

Numer NIP 5882367750

Strona Szkoły Podstawowej nr 10

ul. Górnicza 19

tel./fax 58 671 31 62

 

e-mail szkoły:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

e-mail witryny:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

filmy

IIc

My na mapie

mapa