Aktualności

page4Zadanie 5- Cykliczne przygotowywanie gazetki ściennej omawiającej problematykę każdej z osobna bądź wybranych specjalnych potrzeb edukacyjnych.

Gazetki ścienne to nieodłączny "krajobraz" naszej szkoły.

Są barwne, a więc rozświetlają szkolne korytarze oraz sale lekcyjne. Pełnią także ważną rolę informacyjną oraz edukacyjną

. Pozwalają zaprezentować wydarzenia z życia szkoły czy klasy. Są także dobrym miejscem, gdzie uczeń zaprezentuje swoje zainteresowania, pasje itp.

Z racji tego, że szkoła nasza jest szkołą z oddziałami integracyjnymi, cyklicznie zamieszczamy informacje na tablicachprzedstawiające problematykę każdej z osobna bądź wybranych specjalnych potrzeb edukacyjnych naszych uczniów.

Gazetki w naszej szkole to także budowanie dobrych relacji rówieśniczych, współpraca uczniów w ramach klasy a także szkoły. Praca nad gazetką nosi w sobie wiele elementów pracy projektowej, wymaga od uczestników zdyscyplinowania i odpowiedzialności za wykonanie zadania. Daje także satysfakcję, uczy, że szkoła to nasze wspólne dobro, o które każdy musi się troszczyć.

Wnioski i spostrzeżenia:

• zaznajomiono uczniów z problemami dotyczącymi funkcjonowania osób o specjalnych potrzebach edukacyjnych ( niedowidzenie, autyzm, niepełnosprawność w stopniu lekkim, niepełnosprawność ruchowa, niedosłuch),
  • zapoznano uczniów z problemami osób niepełnosprawnych i metodami pracy z nimi,
  • zachęcono uczniów  do wzajemnej współpracy.

Opracowały:

Dorota Gadomska