Aktualności

W roku szkolnym 2016/2017 Gimnazjum nr 4 w Rumi przystąpiło do konkursu „Szkoła wspierająca uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi”.

Konkurs zorganizowany został przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.

Celem Studium jest upowszechnienie i przybliżenie znajomości zagadnień z zakresu prawa, przedsiębiorczości, administracji i oświaty.

Dyrektorem Studium jest Monika Jeruzalska.

Zadania konkursowe, które wykonaliśmy w bieżącym roku szkolnym:

1. Przeprowadzenie pogadanki z uczniami pt. Uczeń ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, czyli kto?
  2. Zorganizowanie zajęć dla uczniów mających na celu kształtowanie postawy tolerancji i akceptacji wobec różnorodnej odmienności związanej z chorobą, zaburzeniami, odmiennością kulturową, statusem społecznym, niepełnosprawnością, sytuacją rodzinną itp.
  3. Organizacja wśród uczniów sondażu – w jaki sposób możemy pomóc (indywidualnie lub instytucjonalnie ) uczniom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
  4. Przygotowanie plakatu i ulotki zawierające informacje na temat postępowania w różnych trudnych sytuacjach oraz dane osób nauczycieli, którzy udzielą im wsparcia.
  5. Cykliczne przygotowywanie gazetki ściennej omawiającej problematykę każdej z osobna bądź wybranych specjalnych potrzeb edukacyjnych.
  6. Szkoła tworzy koalicję na rzecz ucznia ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi – przykłady działań.
  7. Organizacja konkursu plastycznego – znam swoje prawa i obowiązki.
  8. Organizacja dla uczniów zajęć instruktażowych – jak mogę pomóc mojemu koledze w zależności od potrzeb (jeśli jest niepełnosprawny ruchowo, niedowidzi, ma problemy z nauką itp.).

Szkoły, które wykonają zadania przewidziane regulaminem konkursu, otrzymają tytuły „Szkoła wspierająca uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi” i dyplomy honorowe.

Rozstrzygnięcie wyników- czerwiec 2017

Trzymajcie kciuki !!!!

Dziękujemy bardzo wszystkim nauczycielom i uczniom za wspaniałą współpracę, zaangażowanie w realizację projektu.

Koordynatorki programu:

Dorota Gadomska