Biblioteka

"Biblioteka jest instytucją, która samym swoim istnieniem świadczy o rozwoju kultury. Jest ona bowiem skarbnicą piśmiennictwa, przez które człowiek wyraża swój zamysł twórczy, inteligencję, znajomość świata i ludzi, a także umiejętność panowania nad sobą, osobistego poświęcenia, solidarności i pracy dla rozwoju dobra wspólnego"

Jan Paweł II


   Biblioteka nasza jest szkolnym ośrodkiem dydaktyczno - informacyjnym, w którym znajduje się centrum multimedialne. Uczniowie i nauczyciele mają możliwość korzystania ze wszystkich zgromadzonych dokumentów oraz z dostępu do Internetu. Uczniowie są przygotowywani do permanentnego uczenia się, umiejętnego korzystania i tworzenia informacji oraz jej przetwarzania. Biblioteka szkolna promuje nie tylko swoją działalność, ale też propaguje różne imprezy czytelnicze organizowane przez inne instytucje i organizacje społeczno - kulturalne. Realizuje zadania w zakresie gromadzenia, opracowywania 
i udostępniania zbiorów, udziela pomocy w codziennej pracy dydaktyczno - wychowawczej, dokształcaniu i doskonaleniu oraz pracy twórczej, gromadzi odpowiednie do tych zadań materiały informując o nich i udostępniając je. W bibliotece działa Zespół Aktywu Bibliotecznego. 

Zapraszamy do odwiedzin we wszystkie dni tygodnia oprócz środy, która jest dniem pracy wewnętrznej nauczyciela bibliotekarza ; dniem przeznaczonym "tylko dla książek". 

Tegoroczne hasło przewodnie biblioteki szkolnej brzmi: 

NASZA BIBLIOTEKA KSIĄŻKI GROMADZI I DO WIEDZY UCZNIÓW PROWADZI

Autor: Patryk Angel, ucz. Kl. 2A Hasło to zostało wyłonione podczas konkursu z okazji Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych polegającego na wymyśleniu sloganu lub limeryku promującego szkolną bibliotekę.

ZBIORY

Struktura księgozbioru:

Lektury;
Literatura piękna dla dzieci i młodzieży;
Literatura popularno - naukowa; 
Literatura pedagogiczni i metodyczna; 
Encyklopedie, słowniki i leksykony 
oraz czasopisma: 
Biblioteka w Szkole 
Biologia w Szkole 
Chemia w Szkole 
Dyrektor Szkoły 
Fizyka w Szkole 
Geografia w Szkole 
Język Polski w Szkole 
Matematyka w Szkole 
Młody Technik 
Poznaj Swój Kraj 
Wiadomości Historyczne 
Wychowanie Fizyczne i Zdrowotne 
Wychowanie Muzyczne 
Wychowanie Na Co Dzień 
Wychowanie Techniczne 
Wychowawca 
Victor 
   Posiadamy również zbiory pod nazwą Szkolny Antykwariat, w którym gromadzimy dary książkowe od uczniów m. in. podręczniki i lektury szkolne. Nauczyciel bibliotekarz prowadzi "Kronikę Biblioteki". 

Kalendarz wydarzeń

kwiecień 2017
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
17:00
Data :  11 kwiecień 2017
12
13
14
15
16
17
18
19
09:00
Data :  19 kwiecień 2017
20
09:00
Data :  20 kwiecień 2017
21
09:00
Data :  21 kwiecień 2017
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Kontakt z nami

Gimnazjum nr 4
im. Karola Wojtyły


    ul. Batorego 29
    84-230 Rumia
    tel. (058)6710140

Numer NIP 5881993770
Numer REGON 000736445


e-mail szkoły:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

e-mail witryny:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

filmy

IIc

My na mapie

mapa